En Güncel Casual Giyim Kampanyaları

Tüm Casual Giyim modellerine indirimli sahip olmanıza imkan sağlayan indirim kuponlarına buradan erişebilirsiniz.

75 TL

75 TL Koton İndirim Kodu

KTN75Kuponu Göster

50 TL

50 TL Koton İndirim Kodu

KTN50Kuponu Göster

%

DeFacto 2 Al 1 Öde

Kampanyaya Git

70 %

Addax Seamless Koleksiyonu

Kampanyaya GitCasual Giyim İndirimleri | İndirim Kuponu

Casual Giyim Nasıl Ortaya Çıktı

Casual Giyim tarzı kelime anlamıyla gündelik anlamına geliyor. Temelinde rahatlık ve şıklık vardır. Çıkış noktası ile California’da bulunan Silikon Vadisi’dir.

1939 yılında Silikon Vadisi’ndeki IT çalışanları kendilerine dayatılan klasik giyim zorunluluğuna karşı baş kaldırır ve “biz bunları giymeyiz” diyerek işe kot pantolon ve tişörtle gelmeye başlamışlar. 20. Yüzyılın başlarında gerçekleşen bu eylemle Casual Giyim furyası başlamış oldu. Ülkemizde de her geçen gün özellikle beyaz yakalılar arasında popülerleşen bir giyim tarzı.

Türkiye’de yaz aylarında bir çok şirket serbest giyim uygulamasına geçer ve çalışanlarına Casual giyinme fırsatını verir.


Casual Giyim Tam Olarak Nedir?

Casual Giyimin temelinde rahatlık ve şıklık yatar. Erkeklere kravat, kundura ayakkabı ve takım elbise giyinmeden şık görünmenin anahtarını verir. Ofis ortamında çalışan erkekler arasında sürekli popüler olmaya başladı.

Casual Giyim’de rahat ayakkabılar tercih edilmektedir. Kadınlar için bir beyaz gömlek, kumaş pantolon ve rahat bir ayakkabı son derece şık bir tercih olacaktır. Genellikle spor ayakkabı, sneaker veya sandalet tercih edilir. Önemli olan nokta ise Casual Giyim’de abartılı, çok boncuk veya taşlı takılara yer olmamasıdır. Kadınlar bu tarz giyinirken takılarını sade tutmalı ve dekoltelerini abatmamalıdır.

Erkekler için Casual giyinmek çok daha kolaydır. Spor bir gömlek ve kanvas bir pantolonla gayet şık bir iş kıyafeti yaratmak mümkündür. Özellikle yaz aylarında Casual giyim erkek çalışanların bir kurtarıcısıdır. Sık olarak tercih edilen diğer kıyafetler ise polo yaka tişört, spor gömlek üzerine giyilen bir spor cekettir.

Casual giyinirken seçtiğiniz kıyafetlerin kumaşının kaliteli ve özenli bir görünüme sahip olmasıdır. Alışveriş yaparken bu noktalara dikkat edilmelidir.  Diğer bir önemli nokta ise de ayakkabı seçimidir. Tıpkı Casual giyimde abartılı takılara yer olmadığı gibi şık bir görünüm için fazla detaylı ayakkabılar da tercih edilmemelidir. Sade bir spor ayakkabı ve tek renkli sneakerlar en  çok tercih edilenler arasındadır. Aynı zamanda Casual Giyim mağazalarında online alışverişlerde Casual Giyim indirim kuponu fırsatlarından da yararlanarak daha uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. 

 Casual Giyim Alışverişi Yapabileceğiniz Mağazalar

Casual Giyim günlük giyim olduğundan hemen her mağazadan Casual Giyim alışverişinizi yapabilirsiniz. Editör notu olarak NetWork ve Nautica tercih ettiğimi anonim olarak not etmeliyim. Bunun yanı sıra Trendyol, Koton, Mavi, Lacoste gibi markalarda yer almaktadır. Online alışverişlerinizde indirim kuponu fırsatlarında yararlanmak için bizleri takip etmeye devam edin.

Son güncelleme: 12.06.2022 23:41