Şimdiden yılbaşı planları yapanlar, ekran başına! Sizler için yılbaşına özel makyaj tüyolarıiçeren çok güzel bir yazı hazırladım. Keyifli okumalar dileyerek hemen konuya geçiyorum.

Her ne kadar yılbaşına 1 ay kalmış olsa da, biz kadınların, kullanacakları takılarına kadar her şey bellidir. Ancak çoğu kadın makyajını çok da önemsemez. Oysaki nasıl ki kıyafetlerimizi proporsiyonumuza uygun seçiyorsak, makyajımızı da yüz hatlarımıza uygun yapmalıyız ve işin en zor ve önemli kısmı doğru ürünler kullanarak doğru makyajı yapmaktır. Özel bir geceden bahsettiğimiz için günlük makyajınızdan birazcık daha farklı, göz alıcı bir makyaj tercih etmelisiniz. Gelelim tüyolarımıza.

Nemli ve Pürüzsüz Bir Cilt İçin: Makyaj Öncesi Baz

Kusursuz görünüm için makyaj yeterli olmuyor tabii ki. Cildinizin sağlığı hepsinden önce gelmeli. En güzel makyaj görünümünüz için nemli bir cildiniz olmalı. Doğru nemlendirici cildi dolgunlaştırır, kadifemsi bir görünüm kazandırır ve makyaj için mükemmel bir baz oluşturur. Primer olarak da adlandırılan makyaj öncesi bazların önemi ise bu mükemmel görünüme zemin hazırlığı içindir ve tabii ki ilk ürünümüzBobbi Brown markasının efsanevi ürünüVitamin Enrinched Face Base'dir.

Vitamin Enrinched Face Base

Boyner ve Bobbi Brown şubelerinde kolaylıkla bulabileceğiniz, gündelik makyajınızda da kullanılması gereken bu ürün,üzerine uygulanacak diğer ürünlerin cilde rahatça dağıtılmasını sağlayacağı için daha homojen bir sonuç elde edilmesine yardımcı olur. Makyaj ürünlerinin kalıcılığını ve performansını arttırır.Unutmayın, önce cilt sağlığı! smiley

Kusursuz Görünüm Elde Etmek İçin Kusursuz Fondöten: Dior Forever

Boyner mağazalarında kolaylıkla bulabileceğiniz bu muhteşem fondötenin kapatıcılığı çok yoğun olmasına rağmen yüzünüzde maske hissi yaratmıyor ve kremsi yapısıyla sürüldüğü andan itibaren yok hissi veriyor ve kalıcılığı da en az kapatıcılığı kadar çok iyi. Yağlanmadan dolayı oluşan parlamayı önlemek için transparan pudra kullanmayı unutmuyoruz.

dior forever

Küçük Hileler İle Yüz Kontürü

Gelecek yazılarımda detaylı bilgi vereceğim çünkü kendisi epey derin bir konu ☺ Şimdi kısaca bir bilgi verecek olursak yüzde kontürleme işlemi aydınlatıcı(highlighter) vekapatıcılarla (bronzer/concealer) yapılan bir makyaj hilesidir. Yüzün belirli kısımlarını aydınlatıp, belirli kısımlarını gölgelendirerek yüz hatlarını belirginleştirme, küçültme ya da öne çıkarma işlemine yüz kontürlemesi denilmektedir. Gizlemek istediğimiz bölgeleri bronzer yardımıyla çerçeveleyerek kusurları kapatabiliriz. Deneyimlerim sonucunda,stick kontür ürünlerinden yanayım ve Bobbi Brown Skin Foundation Stick kontür için en doğru ürünlerdendir diyebilirim.

yüz kontörü yüz kontörü yüz kontörü

Etkileyici Bakışlar İçin Smokey Eyes

Dumanlı göz makyajı olarak da bilinen Smokey Eyes yöntemi, bakışları etkileyici kılmak ve gözleri daha belirgin hale getirmek için birebirdir.

Dolgun ve Şekilli Kaşlar

Boyner mağazalarından rahatlıkla bulabileceğiniz Yves Saint Laurent Couture Brow Palette ile yüz hattınıza şekil vererek, daha keskin ve seksi bir görünüm elde edebilirsiniz.

brow palette

İfademizi Değiştiren Dolgun Dudaklar

Bakımlı, pürüzsüz ve dolgun dudaklar ile gülüşünüzü taçlandırın. Dior Addict Lip Maximizer ürününü makyaj öncesi uygulayarak sonrasında üzerine istediğiniz renkteki rujunuzu kullanabilirsiniz. Dolgunlaştırmayı vaat eden diğer ürünler gibi dudaklarda yanma hissi vermiyor ve rahatsız edici yapışkanlığı ve sonrasında kuruma gibi özellikleri yok. Kolajenli yapıda olduğu için adeta yumuşak, dolgun ve pürüzsüz dudaklarınızın zeminini hazırlıyorsunuz.

lip maximizer

Gecenin sonunda, cilt sağlığımız için, yaptığımız şaheser değerindeki makyajımızı temizlemeyi asla unutmuyoruz. Hepinize sağlıklı, bakımlı ve mutlu yıllar dilerim şimdiden. Partinin göz kamaştırıcısı siz olun ! Diğer yazılarımda görüşmek üzere.