Ucuz Bir Kış Tatili Yapmaya Hazır Mısınız?

Ucuz Bir Kış Tatili Yapmaya Hazır Mısınız?

Yoğun geçen bir senenin son günlerinde tüm yorgunluğunuzu atmak için kısa bir kayak tatil planına ne dersiniz? Sizlere bu yazımda bu kış, kış tatili ve kayak yapmak için yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağım.

1- Otel Seçimi

Öncelikli olarak yapmamız gereken tatil için kalacak otel ayarlamak. Otel seçimlerinizde seçeceğiniz oteldeki yemekleri, odaları, hizmet kalitesini ve otelin müşterilerine sağladığı aktiviteleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor... Ben sizlere örnek vermek adına Uludağ'da 6 gecelik bir kış tatili için Hotels.com'da arama yaptım. Müsait olduğunuz günleri sitedeki takvimden belirleyebilir, yüzlerce otel arasından size en uygun oteli belirleyebilirsiniz.

Otel rezervasyonumuzu yapmadan önce sitemizde bulunan Hotels indirim kodu bağlantısına tıklayarak Hotels.com'da kullanabileceğiniz kampanya ve kuponlara ulaşabilir, siteye hızlıca gidebilir ve bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

2- Uçak Bileti

Otel rezervasyonumuzu yaptık, sırada tatile gideceğimiz yer için bilet almak var. Yıl sonu yorgunluğunu atmak için gideceğiniz tatile uçakla gitmenizi daha da yorulmamanız adına tavsiye ediyorum. Uçak biletini de sizin için çoğu hava yolu firmasının binlerce uçuşunu fiyatlarına göre sıralayan ucuzabilet.com üzerinden gidiş-dönüş tarihlerine göre seçtim.

Siz de uçak biletinizi almadan önce sitemizde bulunan Ucuzabilet indirim kodu bağlantısına tıklayarak Ucuzabilet.com sitesine hızlıca gidebilir, planladığınız tatil tarihlerine ve gideceğiniz şehire göre seçim yaparak biletinizi alabilirsiniz.

3- Bavul Hazırlığı

Otel rezervasyonumuzu yaptık, uçak biletimizi de aldığımıza göre sırada yaklaşan kış tatilimizin bavulunu hazırlamak var. Daha önce kış tatiline gidenler için bu her ne kadar kolay olsa da ilk kez kış tatiline gidip kayak yapmayı düşünenler için pek öyle olmuyor. İlk kez kış tatiline gidecek ve kayak yapacaksanız şimdi sizlere yanınıza neler almanız gerektiğinden bahsedeceğim.

Öncelikle sahip olduğunuz en sıcak tutan ama hareketlerinizi kısıtlamayan montunuzu yanınıza almanızı öneririm. Kayak yapacağınız yer tepede olacağından sizi keskin soğuk rüzgara karşı üst düzeyde korumalı. Ardından yanınıza mutlaka ayağınızı sıkmayan polar kalın kar çorapları ve kaymayan , su geçirmeyen kar botlarınızı almalısınız. Elbette ki bunlar kış tatiliniz için yeterli değil.

Kayak için mutlaka yukarıda görselini koyduğum tarzda sizi sıcak tutacak termal bir içlik takımı almanızı öneririm. Almanız için diğer önerilerim ise, ellerinizin çatlamaması için kar eldiveni, kulaklarınızı, boynunuzu ve başınızı soğuktan koruması için termal kar maskesi, gözlerinizin güvenliği için kar gözlüğü ve botlarınızın zeminde kaymaması için botlarınız için alabileceğiniz kar botu zinciri. Çok uygun fiyatlarla alabileceğiniz bu ürünlerin görsellerini de yazıma ekliyorum.

Tüm bu ürünleri Tchibo mağazalarında, Tchibo indirim kodu bağlantısına tıklayarak hızlıca bulabilir ve kampanya , indirim kodlarından yararlanarak seyahatiniz için tasarruf edebilirsiniz. Bir önceki yazım olan Yeni Evlenecek Çiftlere Tavsiyeler'yi okumak için üzerine tıklayabilir, yazmamı istediğiniz konular için bana mail atabilir ya da yorum bırakabilirsiniz. Hoşça kalın. :)