Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de internetten alışveriş yapma alışkanlığı özellikle geçtiğimiz yıllarda çok büyük bir ivme kazandı. Bugün Türkiye'de her ay en az bir kere internetten alışveriş yaptığını söyleyenlerin oranı %20. Yani, 5 kişiden biri her ay internetten en az bir kere alışveriş yapıyor.

İsterseniz öncelikle alışverişleri internetten yapmanın avantajlarını sıralayalım.

Öncelikle internetten alışveriş yaparak tasarruf ettiğiniz zamanı hesap etmek gerekli. İnternetten alışveriş yapmak son derece pratik ve hızlı. Sadece birkaç tıkla satın almak istediğiniz ürüne sahip olmanız mümkün. Zaman avantajının yanısıra, internetteki mağazalarda satın almak istediğiniz ürüne daha uygun fiyata sahip olmanız da mümkün. Peki bu nasıl oluyor?

Online mağazaların giderleri, fiziksel mağazaların giderlerine oranla daha düşük olması sebebiyle üretici firmalar online mağazalarında fiyatları daha düşük tutabiliyorlar. Online mağazaları için bir handikap yaratarak, müşterilerine da daha uygun fiyatlar sunmuş oluyorlar. Online mağazalarda sahip olmak istediğiniz ürüne daha uygun rakamlara sahip olmanız gayet mümkün.

Peki internetten alışveriş yapmak güvenli mi? İnternetten alışveriş yapmaya yeltenen insanların kafasında genellikle bu soru vuku buluyor. Biraz da bundan bahsedelim.

İnternetten alışveriş güvenlidir.

Günümüzde online mağazalarda girdiğiniz kişisel bilgiler mağaza veritabanında saklanmadığı, bankalara doğrudan şifrelenerek gönderildiği için mağaza yetkilileri dahil 3. bir kişi tarafından girdiğiniz bilgilerin görüntülenmesi teknik olarak mümkün değildir. İnternetten kredi kartınızla alışveriş yapmanızın bir pos cihazı kullanarak alışveriş yapmanızdan güvenlik bakımından hiçbir farkı yoktur. Bu sebeple diyebiliriz ki, özellikle teknolojinin inanılmaz hızla ilerlediği şu günlerde, hiç tereddüt etmeden güvenli bir şekilde internetten alışveriş yapabilirsiniz.

İndirim Kodu Avantajları

İnternetten alışveriş yaparken uygun fiyatların yanısıra, online mağazalarda ekstra indirimler kazanmanız da mümkün. Online mağazalar, müşterilerine daha uygun fiyatlar sunmak için indirim kuponu adında özel kodları sistemlerine tanımlarlar. Bu indirim kuponları sayesinde müşteriler alışveriş yaptıkları mağazalardan sepet aşamasında ekstra bir indirim kazanırlar.

Örneğin Türkiye'nin en büyük giyim mağazalarından biri Defacto, müşterilerine ekstra indirim kazandırmak için defacto indirim kodu hizmetini sunarlar. ylelikle, Defacto online mağazasından alışveriş yapan müşteriler, şük fiyatlara ek olarak sepet aşamasında ekstra bir indirim kazanırlar.

Siz de saymakla bitmeyen online alışverişin avantajlarından faydalanmak için indirim kuponlarını takip ederek alışverişlerinizde tasarruf edin. indirimkuponu.com.tr olarak sürekli olarak ziyaretçilerimize daha avantajlı alışveriş fırsatları için çalışıyoruz. İndirim kuponları kullanarak ayda yüzlerce lira tasarruf edebilirsiniz.