Hediye Çeki Nedir?

Hediye Çeki Nedir?

Hediye çeki bizlere internet üzerinden vereceğimiz siparişlerde anlaşmalı olan mağazalar sayesinde aldığımız ürünlerde 10 TL - 200 TL 'ye varan indirimler sağlamaktadır. Hemen hemen popüler alışveriş sitelerinde bu imkanlardan yararlanma şansını yakalayabiliyorsunuz. Fakat online sipariş veren kullanıcı sayısı her geçen gün artmasına rağmen hediye çeki, indirim kuponu ya da promosyon kodları ile alışveriş yapan kişi sayısı oldukça az diyebiliriz. Bunların nedenlerinden biri işe yaramadıklarını düşünmediklerinden ya da sepet sırasında bunları nasıl kullanacağını bilmediklerinden kaynaklanmaktadır. İndirim Kuponu olarak bize gelen sorular neticesinde hediye çeki konusu hakkında bizleri takip eden kullanıcılarımıza detaylı bir bilgi sağlayarak işlerini aşağıda ele aldığımız başlıklar altında bunları anlatmaya çalışacağız.

Hediye Çeki Kullanılan Mağazalar Hangileri?

Türkiye'de oldukça yaygın olan en çok hediye çeki kullanılan bazı markaları aşağıda listeledik. Bunların haricinde binlercesine kadar alışveriş sitelerinde de kullanılmaktadır.

  • Trendyol
  • N11
  • Flo
  • Gittigidiyor
  • Boyner
  • Defacto
  • Morhipo
  • Koton
  • Media Markt
  • LC Waikiki

Hediye Çeki Kampanyaları Sizlere Hangi İndirimleri Sağlar?

Hediye çeki kampanyaları sadece online sipariş verildiği taktirde geçerli olmaktadır. Bu kampanyalar sayesinde 5 TL - 10 TL - 100 TL - 200 TL - 500 TL ya da %5 -%10 - %30 - %50 - %70'e varan indirimler kazanma fırsatı yakalayarak, etiket fiyatının oldukça altında sipariş verebilirsiniz. Ev & Yapı siparişlerinde montaj hizmetini ücretsiz yararlanma şansı elde edersiniz. Uçak ve Tatil seyahatlerinizde hediye çeki kullanarak yarı yarıya ödeme imkanlarını sağlayabilirsiniz. Ayakkabı, Giyim, Kozmetik ve Bakım gibi kategorilerde sipariş vererek ücretsiz kargo gibi olanaklardan da yararlanma şansı yakalayabilirsiniz.

Hediye Çeki Nasıl Kazanılır?

Hediye çeki fırsatları kazanmanın oldukça kolay yolları bulunmaktadır. En çok dikkat etmeniz gereken başlık burası diyebiliriz. Bazı markaların internet sitesinden hiç alışveriş yapmadıysanız, size ilk kayıt işleminiz de sağlayacak indirim kodunu kayıtlı olunan iletişim adresinize göndermektedir. Göndermediği durumlarda da sistem tarafından ilk siparişinizi verene kadar sistem tarafından kayıt altında tutmaktadır.

İndirim çeklerinin kazanmanın bir diğer yoluysa, bazı bankalar belirli markalar ile anlaşma gerçekleştirmektedir. Bu anlaşmalar sayesinde Visa, Maximum, Enpara gibi banka kartlarıyla alışveriş yaptığınızda 10 TL - 50 TL arası indirim sağlayacak hediye çeklerini kazanabiliyorsunuz. Tabi ki bu kampanyalarda indirimkuponu.com.tr'de bulunan Trendyol, Koton, Morhipo gibi mağazaların sayfalarında banka kampanyaları başlığı altında paylaşımlarda bulunuyoruz. Bu kampanyaların açıklama bölümlerini okuyarak nasıl katılarak indirimlerden fayda sağlayacağınızın bilgisi verilmektedir.

Yukarıda verilen morhipo sayfasındaki başlıkta görüldüğü gibi açıklama kısmını mutlaka okumanız gerekmektedir. Kampanyaya git butonu sayesinde hızlı Morhipo.com'a giderek hediye çeki kampanyaları bitmeden alışverişinize başlayabilirsiniz.

Hediye Çeki Kullanım Şartları ve Kullanım Süresi Ne Kadar?

Sahip olduğunuz hediye çeklerinde genellikle hangi kategorilerde kullanıp kullanılmadığı hakkında bilgi verilmektedir. Bunun haricinde belirli bir tutar üzerine çıktığınızda sepet sırasında ekleyerek kullanabiliyorsunuz.

Kullanım süreleri bazı markalara göre değişkenlik göstermektedir. Çünkü bazı markalarda belirli tarihler arasında geçerli olup, bazılarında ise alışveriş yapana kadar geçerli olmaktadır.

Hediye Çeki Nasıl Kullanılır?

Hediye çeki kullanımına başlamadan önce Oxxo, Morhipo, N11, İdefix gibi sitelerden almak istediklerinizi sepete ekle butonu ile satın alma kısmına eklemelisiniz. Bu ürünleri satın alırken sağ tarafta ya da alınacak ürünlerin altında Hediye Çeklerim,Kupon Kodları, İndirim Kuponu gibi alanlar mevcut olacaktır. Bu isimlerin anlamı aslında hepsinin aynı olduğunuda söylemiş olalım. Gözüken alanlarda boş alana sahip olduğunuz hediye çeki, indirim kuponu, promosyon kodu kuponlarını bu alana yazarak KULLAN ile aktif hale getirilmelidir.

Kupon kodunu aktif eder etmez hemen SİPARİŞ ÖZETİ kısmının altında kullanılan hediye çekinin değerini hemen o anda görmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerin tamamı eksiksiz bir şekilde tamamladığınız taktirde indirimli alışveriş fırsatından yararlanmış olacaksınız.

Son olarak siparişinizi vermek üzere teslimat bilgilerinizi artık tamamlayabilirsiniz :) Bu gibi kampanya fırsatlarından haberdar olmak için takipte kalın! Keyifli ve mutlu indirimli alışverişler dileriz.