Sıradaki yazım ''gamer'' arkadaşlar için! Toplanın bakalım ekran başına.

Oyun oynamaktan aşırı zevk alan biri olarak, büyük heyecanla başladığım bu yazıda, sizler için seçtiğim oyunlardan bahsetmek istiyorum. Bilgisayar (PC), PlayStation 4(PS 4) ve her ikisinde oynanabilen oyunlar olarak üç kategoride inceledim.

  • Bilgisayar (PC) Oyunları

 World Of Warcraft Legion

world of warcraft

Blizzard'ın hazırladığı World Of Warcraft oyununun yeni genişleme paketi olan Legion, diğer ek paketlerden daha fazla derin ve sürükleyici senaryolara sahip bir oyun. Artifact sistemi sayesinde tüm karakterlerin silahları aynı tabii ancak özel görevlerle hepsine sahip olabiliyoruz. Hikayeleri ile sürükleyici olan bu oyunu kaçırmayın derim. 

world of warcraft

  • PlayStation (PS4) Oyunları

 1.Uncharted Kayıp Miras

uncharted

PlayStation denildiğinde aklıma ilk Uncharted geliyor. Erkek arkadaşımla oynarken, çığlıklar eşliğinde Kerimcan Durmaz edasıyla ''Öldür onu!'' diye çok bağırmışlığım var Türkçe dil desteği ve seslendirmesiyle gönüllerimizde taht kuran Uncharted'ın Kayıp Miras versiyonunda da aynı özellikleri bulundurması hayranlarını sevindirmiş oldu. Diğer dikkat çeken özellikleri ise diğer oyunlarına oranla grafikleri çok daha gelişmiş olması, bulmacaların ve gizli silahların kullanılıyor olması. Son iki özellik elbette olayı daha gizemli ve eğlenceli hale getiriyor.

uncharted

uncharted

2. Horizon: Zero Down

horizon

HZD; insanlarla ve robotlarla savaştığımız, özel iksirlerimizin, kıyafetlerimizin ve silahlarımızın olduğu bir strateji oyunudur. Zorlanabileceğiniz tek konu, oyunda Türkçe dil seçeneği ne yazık ki yok. Oyunu sürekleyici kılan asıl nokta, oyun esnasında çeşitli biyolojik canlı ile karşılaşacağız, bir anlamı yok demeyin. Oyun süresince görmüş olduğunuz, anlam veremediğiniz her şeyin bir açıklaması var ve bu canlılar bulmaca parçası değerinde önem taşıyor. Hikaye olarak, en iyi bilim kurgu oyunu diyebilirim. Müziklerinin güzelliğine diyecek sözüm yok, buradan dinleyebilirsiniz.

horizon

horizon

  • PC & PS4 Oyunları

1. Battlefield 1 Revolution

   battlefield 1

      EA Games ve DICE tarafından, en detaylı Battlefield oyunu olarak tanıtılan Battlefield 1,  tarihin tozlu dönemlerine yani dünya savaşlarının ilkine değiniyor. Türkçe dil desteğiyle, PS4, PC ve XBox One için çıkan sürümleri ile her kesime ve her tarza hitap ediyor. Multiplayer (çok oyunculu) özelliği, sevdiklerinizle oynayarak eğlenceyi katlamanıza imkan sağlıyor. Oyunun hem grafik ve ses gibi teknik kısımları, hem senaryosu ve hikaye hassasiyeti gibi anlatım tarafı hem de oyun içindeki birçok detay, oyun oynarken gerçekliği iliklerinize kadar hissettiriyor. Aynı zamanda Call Of Duty gibi savaş oyunu sevdalıları, Batterfield'ı daha çok sevecek çünkü modern zamana uyarlanmış, günümüz teknolojisinin kullanıldığı bir savaş dönemi değil. Oyun, o döneme ait onlarca silah tasarımı ve araçlarla karşımıza çıkıyor.

   

2. Overwatch

       overwatch

Overwatch'ta birbirinden farklı 4 mod bulunmaktadır. Bunlar; Play vs. AI (Rakibimizin yapay zeka olduğu mod.), Custom Game (Kurallarını bizim belirleyebildiğimiz, listemizdeki arkadaşlarımızla veya yapay zeka ile oynayabildiğimiz mod.), Quick Play (diğer oyuncularla rastgele eşleşip, görevler yaptığımız mod) ve son olarak Weekly Brawl.Weekly Brawl'da her hafta farklı kuralların olduğu ilginç modlara denk gelebiliyoruz. Genelde amacımız yani görevlerimiz birçok haritada olduğu gibi aynı, ancak oyuna eklenen bazı görevler ve kısıtlamalar heyecan katabiliyor.

game    

Müzikleri de en az oyunun kendisi kadar başarılı, sinemaatik konusunda ne kadar üstün olduğunu ise sizlerle paylaşacağım fotoğraflardan bile anlayabilirsiniz.

Birbirinden güzel bu oyunlar, TeknoSA ve MediaMarkt mağazalarının raflarında sizleri bekliyor! İndirim kuponlarımızı takip ederek, uygun fiyata alma fırsatını kaçırmamanız dileğiyle. Keyifli oyunlar...