Dünya kadınlar günü tüm dünya ülkelerinde ortak olarak kutlanan bir gün. Bu güne özel olarak dünya kadınlar günü indirim kuponu kodlarını sizler için sitemizde kadınlar için uygun indirimler bulabilirsiniz. 8 Mart dünya kadınlar gününün tarihçesine baktığımızda oldukça eski olduğunu belirmemiz gerekiyor.

28 Şubat 1909'da New York'ta Kadınlar Günü düzenledikten sonra , Alman devrimci Clara Zetkin 1910 Uluslararası Sosyalist Kadın Konferansı'nda 8 Mart'ın çalışan kadınların anısına her gün onurlandırılmasını önerdi . O gün den itibaren tüm dünyada 8 mart tarihi dünya kadınlar günü olarak kutlanmakta. Bugün Dünya Kadınlar Günü'nü anmak, bazı ülkelerde resmi tatil olmaktan, başka yerlerde büyük ölçüde görmezden gelinmeye kadar değişmektedir. Bazı yerlerde bu bir protesto günüdür; diğerlerinde kadınlığı kutlayan bir gündür. Bu güne özel olarak sitemizde indirim kuponu kodlarını sizler için derlemiş olacağız.

8 mart indirimleri bir çok e-ticaret sitesi tarafından bugüne özel olarak sitemizde kadın aksesuar veya elektronik ürünlerde görebilirsiniz.

Dünya Kadınlar Günü İndirim Kuponları

Her sene birleşmiş milletler 8 mart için belirli sloganlar ile törenler ve toplumsal bilgilendirmeler yapılmakta. Örneğin 2019 yılında "Eşit düşünün, akıllı olun, değişim için yenilik yapın". Temanın odağı, toplumsal cinsiyet eşitliğini ve kadınların, özellikle sosyal koruma sistemleri, kamu hizmetlerine erişim ve sürdürülebilir altyapı alanlarında güçlendirilmesinin geliştirilmesinde yenilikçi yollar üzerineydi .

2020 yılında ise ana tema olarak "Eşit bir dünya, etkin bir dünyadır." Teması ile paylaşımlar yapılacak. internationalwomensday.com; Bireysel olarak, hepimiz kendi düşüncelerimizden ve eylemlerimizden sorumluyuz.

Stereotiplere meydan okumayı, ön yargıyla savaşmayı, algıları genişletmeyi, durumları iyileştirmeyi ve kadınların başarılarını kutlamayı aktif olarak seçebiliriz. Toplu olarak, her birimiz cinsiyet eşitliğine sahip bir dünya yaratmaya yardımcı olabiliriz. Açıklaması ile bilgilendirme yaptı.