Sevgililer gününe son bir hafta kala, hazır çiftleri ''hediye'' telaşı sarmışken, size yardımcı olabilecek bir yazı yazdım, şimdiden keyifli okumalar dilerim.

Hediyeler, değer verdiğimiz insanların yüzlerindeki küçük gülümsemelere sebep olan araçlardır. Bazı anlar vardır, hediye almayı isteriz ama kararsız kalırız veya ne alınacağına dair fikrimiz bile yoktur. Her şeyi ile aynı bir hediye, farklı kişilerde farklı etkiler, izlenimler yaratabiliyor çünkü işin içerisine karakterler, zevkler yani ''Burçlar'' giriyor. Aynı burca sahip insanların ortak zevkleri, renkleri ve karakteristik özellikleri olduğuna inanılır, işte tam da bu noktada, burçlar, hediye seçimlerimizde etkilidir.

Zodyak'ın ilk burcu olan Koç Burcu'ndan başlayalım.

Sabırsız,aceleci ve abartılı zevk sahibi olan ve ilginç hediyelere daha çok ilgi duyan koç burçlarına hediyelerinizde, kırmızı, sarı gibi canlı renkler tercih etmelisiniz. Ne alırsanız alın hediyenizin paketi şık ve dikkat çekici olması gerekiyor. Dışardan olgun görünseler de içlerinde çocuk olan koç burçlarına en ideal hediyeler dar kesim gömlekler, kol saati, son moda ayakkabı ve çantalar, araba aksesuarları veya marka bir cüzdan olabilir. Zor beğenirler, tarzları sıradan değildir, işiniz birazcık zor şimdiden kolay gelsin.

Gelelim en kusursuz burç olan, huzurun tek adresi olan Boğa Burcu'na, bir boğa kadınının yazmış olduğu yazıyı okuduğunuzu anlamış olmalısınız.

Efendim kendi burcum diye söylemiyorum biz boğaları mutlu etmek çok kolaydır. Güzelliğimize düşkünüzdür, kozmetik hayatımızın adeta bir parçası olduğu için hediye önerilerim parfüm veya severek kullandığı bir ruj, toprak ve pastel renklerden oluşan şık bir fular olabilir. Boğazına düşkünlüğü ve damak tadının zevkiyle meşhur olan boğa burcu sevgilinizle, şık bir ortam eşliğinde yemek yiyebilirsiniz, kırmızı şarabınızı içmeyi, kırmızı güllerinizi, lale veya menekşe çiçeklerinizi almayı unutmadan gidin lütfen. Yemeğin ardından tiyatro, müzikal, klasik konser, bale veya otantik bir gösteri bileti gösterip akşamı tamamlarsanız, kazanan siz olursunuz. Kişisel eşyalar da boğa burçları için mükemmel hediyelerdir. Kravat iğnesi, broş, zümrüt taşlardan oluşan bir yüzük gibi. Boğa burcu sevgiliniz varsa çok şanslısınız, şimdiden mutluluklar. (Terazi sevgilim, sen hediye kısımlarını ciddiye alma. )

Günah keçisi olan İkizler Burcu iseç

gezmeyi ve eğlenmeyi çok sever. Baş başa veya arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oyunlar alabilirsiniz, puzzle, scrabble gibi. Değişik ve yeni şeyleri sever, her türlü aksesuardan ve rahat kıyafetlerden hoşlanırlar. Hediyenizin küçük ama gözalıcı olmasına özen gösterin. Bir yüzük, bilezik veya saat onun için çok önemli ve hep kullanacağı bir armağan haline gelecektir. Öğrenmekten keyif alan ikizler burcu için kitap, özel tasarım kalemler, şık ajandalar hediye edebilirsiniz.

Sevgilisi Yengeç Burcu olanlar,

en duygusal burcun balık burcu olmadığını çoktan tecrübe edinmişlerdir. Çok hassas, çok kırılgan ve çok düşünen yengeç burçlarına alacağınız hediye, kesinlikle evleriyle ilgili olmalıdır. Annelerine ve evlerine çok bağlı olan yengeç burçlarının kalplerinden geçen yol adeta ailelerinden, yaşadıkları yerden geçer. İlla kıyafet diyorsanız çok rahat kıyafetleri tercih ederler, yumuşak kumaşları tercih ederler. Gelenekçi zihniyetleri olduklarından dolayı, geçmişi çağrıştıran, antika biblolar hoşuna gidecektir.

Aslan Burçları içinç

akla gelen ilk şey elbette ''lüks'' ve ''şık'' hediyelerdir. Hediye seçerken kesinlikle havalı, sıradan olmayan bir parça olmasına özen gösterin çünkü kendilerinin farkındadırlar, asla basit değillerdir, olamazlar. Saten ve ipekten vazgeçemezler. Her ne alırsanız alın, ismini altın yaldızla yazdırmayı unutmayın. Saygılar anneciğim.

Başak Burcu'nun hediyesi,

hepsinden önce kullanışlı olmalı, kendi evinizin veya kişisel bir eksiğinizi gideriyormuş gibi alın hediyelerini. Pratik olsun, şık ve sempatik kırtasiye malzemeleri, o tertemiz mutfaklarını temiz tutmaları için havlu veya peçete takımları, meyve sıkacağı gibi işini kolaylaştıran hediyeleri çok seveceklerdir.

Terazi Buçları,

her zaman zarif ve şık olmayı başarırlar. Pastel renkleri ve hafif kumaşları tercih ederler, onları bunaltan sıkan kıyafetlerden, kumaşlardan uzak dururlar. Saç şekilendirme setleri, şık bir kravat, evlerini güzelleştirecek orijinal ve estetik tablolar, kaliteli bir şarap ile gönlünü alabilirsiniz. Parfüm ve tüm kokular onun için önemlidir, bu nedenle kokulu arajmanlar çok uygun bir hediye olurlar. Bir de terrarium aranjmanlarına bayılırlar. Terazi için giyim çok önemlidir, pastel ve gölgeli, dalgalı renkleri sever, bazen klasik bazen de çok cesurdur ama özellikle elegan giyim tarzından hoşlanır, ihtişamlı suni ipek ve saten giysiler, kadife ve bilhassa da deri giysiler onun için çok önemlidir.

Akrep Burçları,

ne yazık ki çok zor partnerlerdir. Hep gizemli oldukları için, eğer gerçekten zevklerini, hobilerini bilmiyorsanız genel anlamda bir yargıya varamazsınız. Çoğu akrep iyi bir okuyucudur, fotoğrafçılık, vücut yapmak, dalıcılık, tekne ve raft yarışları, derin deniz balıkçılığı, boks, surf ve karate ve kung-fu sporları onun hoşuna gider ama en önemlisi yazın sıcak günlerinde onu rahatlayacağı ve serinleyebileceği bir tatile davet etmek olacaktır. Özen göstermeye ve ona çok özel olduğunu hissetirmeye dikkat edin derim ben.

Yay Burçları,

tam bir gezgindir. Bu yüzden gezerken hayatını kolaylaştıracak kamp eşyaları almaya düşünebilir ya da anılarını ölümsüzleştireceği bir fotoğraf makinesi hediye edebilirsiniz. Çok rahat ve dinlendirici giysileri severler, t-shırtler, bluejeanler, basit kazaklar, yazları şortlar ve tokyolarç aklınıza ne gelirse yeterki rahat etsin ve ayağını bacağını uzatıp keyif çatsın. Yay renkleri mor, eflatun, koyu mavi, laciverd ve leylak olarak tanımlanır, giysilerde bu renklere özen gösterebilirsiniz. Altın ve altının bulunduğu her tür takı ve aksesuar yayları ilgilendirir ama etkili olduklarına inandıkları belli taşlar vardırç mavi turmalin, pembe kuartz, ametist gibi.

Oğlak Burcu,

Genellikle geleneksel ve ciddi görünen oğlaklar için kalite çok önemlidir. Eskiye olan düşkünlükleri sebebiyle antika eşyalar ya da vintage giyim parçaları onu mutlu edebilir. Yurtdışından gelmiş egzotik hediyeler, gitmek istediği yere uçak bileti ve kaliteli şarapları hediye olarak düşünebilirsiniz. Ona birşey alacaksanız öncelikle günlük yaşamına katkıda bulunacak, zamanını değerlendirebileceği ve iş yaşamında kullanabileceği birşey bulun. İş giysileri, özel kesimli bluzlar, gömlekler, kravatlar, ayakkabılar, cüzdan ve el çantaları ona alınabilecek hediyelerdir. Oğlaklar toprak tonlarını severlerç kömür rengi, siyah, gri, bej, kahverengi, koyu yeşil ve beyaz oğlak insanlarının tercih ettiği renklerdir.

Kova Burcu,

Entelektüel kova burcu insanını bilgisayar, kitap ve fotoğraf makinesi almak mutlu eder. Genellikle başkalarına benzemekten hoşlanmadıkları içi sıra dışı şeylerden hoşlanırlar. Kovalara öncelikle zeka ile ilgili hediyeler seçin. İlginç aksesuarlar, en son teknolojiye göre yapılmış elektronik ürünler, elektrikle çalışan ilginç eşyalar, gelecek yılın modasını yansıtan kıyafetler, bilgisayar aksesuarları, en son moda olan parfümler, bilimkurgu kitapları veya filmler onun favorisi olabilir. Bazen Kovalar kıyafetlerinde ortaçağın izlerini taşıyan parçalar kullanmayı da severler. Hediye seçerken elektrik mavisi, turkuaz, yeşil, mor ve lila renklerini tercih edebilirsiniz.

Balık Burçları,

Zodyağın yani burçlar kuşağının son üyesi ile beraberiz, gizemli ve duygusal, seksi ama sessiz balık burcu. Düşünce onun için çok önemlidir, hediye almaya bayılır ve öncelikle ne olduğu ile ilgilenir. Zodyak'ın romantiği balıklara ipek kumaştan kıyafetler, zarif biblolar, şiir kitapları alabilirsiniz. Çok sevdiği bir şiiri bir kaligrafa yazdırıp çerçeveletin ve hediye edin, o kadar hoşuna gidecektir ki, gözleri dolarak size kendine has meşhur gülüşünü verecektir. Balığın renkleri deniz renkleri başta olmak üzere deniz ve yosun yeşili, beyaz ve çamur rengidir. İnci, mercan, ametist, zümrüt ve tabii akuamarin balığın ideal taşlarıdır ama gümüş takılara ve platine de dayanamaz.

Yazımın sonuna geldik. Şimdiden hepinize aşk dolu günler diliyorum. Tek bir gün değil, her gün sevdiğinizi hatırlayın, her gün birbirinizi mutlu edin. AŞK ile kalın.