Bebek doğum çantasında neler olmalı?

Bebek doğum çantasında neler olmalı?

2019'a girmemizle birlikte senenin ilk bebekleri dünyaya gelmeye başladı. Ben de bu yazımı yeni doğan bebeklerle ilgili yazmak istedim. Bebekler çok narin ve masum yavrularımız. Onlar için göze alamayacağımız şey neredeyse yoktur. Her şeyin en iyisini ve en kalitelisini almak isteriz onlara. Ancak fark ettiğim kadarıyla her şeyin en iyisi, en kalitelisi olsun dedikçe işler çığırından çıkıyor ve ciddi bütçe açıklarına sebep oluyor.

Bebekler anne karnındayken maddi olarak hiçbir ürüne gereksinim duymazlar. Ne mama ne de pahalı bebek bezleri ihtiyaçtır onlar için. Fakat 9 ay sonunda doğum başladığında bunların hepsi birer ihtiyaca dönüşecek sizler için. Bu yüzden bu yazımda doğuma giden ebeveynlerin bebek için yanlarına alması gereken ürünlerden bahsedeceğim. Bahsettiğim ürünlerin uygun ve kaliteli aynı zamanda da kampanyalı olmalarına dikkat edeceğim. Eğer hazırsanız, başlayalım...

1- Battaniye

Mevsimine göre ince ya da örme olarak alabileceğiniz iki adet battaniye, yeni doğan bebeğinizi sıcak tutmanız için bebek çantanıza koymanız gereken çok önemli eşyalardan ilki.

11 Kasım İndirimleri

2- Ağız Mendili

Anne sütüyle beslenmeye başlayan bebeğiniz, bazı durumlarda kusacaktır. Bazı durumlarda da ağzından tükürük çıkartacaktır. Henüz çok narin ve minik olan bebeklerinizin ağzını tabii ki ıslak mendille silmeyeceksiniz. Bu durum için üretilmiş pamuk ağız mendillerini kullanarak bebeğinizin narin ağzını temizleyebilirsiniz. Sizler için bu ağız mendillerinin görselini yazıma ekliyorum.

11 Kasım İndirimleri

3- Bebek Bezi

Yeni doğan ve süt ile beslenen bebeğiniz bir süre sonra tuvaletini yapmaya başlayacaktır. Bunun için mutlaka bebek doğum çantanıza en az 10 tane yeni doğan bezi almalısınız. Bildiğim kadarıyla Huggies ve Prima markalarının yeni doğan bezleri bu konuda çok başarılı. Organik pamuktan yapıldığı için bebeğinizin hassas cildinde pişik oluşumunu engelliyor.

11 Kasım İndirimleri

4- Islak Mendil

Öncelikle yeni doğan bebeğinizin poposunu temizlemek için normal ıslak mendilleri asla ve asla kullanmanızı önermiyorum. Çünkü içlerinde ağartıcı kimyasallar bulunabiliyor. Eskiden annelerimiz su ve bez ya da pamuk ve su ile yaparken bu temizliği, günümüzde bu bizler için çok uğraş verici olabiliyor. Hazır kullanmaya alışmış bir toplum olarak eğer ıslak mendil kullanacaksanız bu yeni doğanlar için hazırlanmış bir ıslak mendil ile olsun bari derim. İnternette bunun için araştırma yaparken Baby&Me markasının sadece su ve pamuk ile hazırladığı ıslak pamuğu keşfettim. Fiyatı biraz yüksek olsa da bence bebeğiniz için değer.
11 Kasım İndirimleri

5- Hastane Çıkış Seti

Nedir bu hastane çıkış seti 21. Yüzyıl bebeklerinin sahip olduğu şanslardan biri diyelim. Eskiden şapkası, patiği, eldiveni, tulumu, üstü, altı derken onu aldık mı bunu unuttuk mu diye sizleri düşündüren olayı firmalar ortadan kaldırmış sevgili anne ve baba adayları. Hastane çıkış seti alıyorsunuz, içinde bebeğin giyeceği her şey mevcut. Çok pratik ve kullanışlı bu setlerden bir tane mutlaka alıp bebek çantanıza koyun. Ama hastanede kalacağınız süre belli olmadığından ve bebeğin üzerine kusması ya da kaka yapması durumunda üst değiştirmeniz gerekeceğinden bence bu setten 2 tane almanız sizin için çok çok faydalı olacaktır.

11 Kasım İndirimleri

Bu saydıklarımı aldığınız takdirde ve çok çok aşırı bir durum olmadığı sürece yeni doğan bebeğinizin ihtiyaçlarınızı karşılayacağınızı düşünüyorum. Çok çok pahalı olmayan bu ürünleri almak, indirim kodu ve kampanyalardan faydalanmak isterseniz sitemizin Ebebek indirim kodu bağlantısına tıklayabilir ve siteye hızlıca giderek bebeğinizin doğum çantasını hazırlayabilirsiniz.

Bir yazımın daha sonuna gelmişken, siz heyecanla bebeğine kavuşmayı bekleyen ebeveynlere şimdiden tebriklerimi sunuyorum. Bebeğinize ve size sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir hayat dilerim. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşça kalın... :)