Babalar Günü İndirimleri Ne Zaman 2021

Babalar Günü İndirimleri Ne Zaman 2021

Babalar günü dünya tarihine baktığımız zaman anneler gününden daha önce kutlanılmaya başlayan bir gündür. Babalar günü 19 uncu yüzyıldan itibaren dünyanın bir çok ülkesinde ortak olarak kutlanmaya başlamıştır. Ülkemizde bu yıl babalar günü 20 haziran 2021 tarihinde kutlanacaktır. Bu yazımızda sizlere babalar günü ile ilgili olarak indirim kodu yayınlayacak alışveriş sitelerinden bahsedeceğiz.

Babalar Günü, babalık ve baba bağlarının yanı sıra babaların toplumdaki etkisinin onurlandırıldığı bir gündür. Avrupa'nın Katolik ülkelerinde , Orta Çağ'dan beri 19 Mart'ta Aziz Joseph Günü olarak kutlanmaktadır . Dünya çapında çeşitli tarihlerde ve farklı bölgelerde düzenlenen 1910 yılından sonra ilk kez Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanmaktadır. Türkiye de babalar günü Haziran ayında üçüncü pazar günü kutlanıyor ve her hangi bir resmi tatil de bulunmuyor. Resmi tatil kısmının ayrımını yapmamın sebebi dünyanın bir çok yerinde babalar günü resmi tatil olarak da kullanabiliyor. Tıpkı anneler gününde olduğu gibi bu günde de bir çok e-ticaret sitesi kampanyalar ve indirimler yapmakta. Trendyol indirim kodu yayınlamakta. Alışverişlerinizde indirim kodu kullanarak indirimli alışveriş imkanından faydalanabilirsiniz.

İndirim Kodu Kullanımı 

İndirim kodları uzun yıllardır alışveriş sitelerinde kullanılan standart kampanyalardır. Bu nedenle kullanıcılar açısından her hangi bir sorun yaratmaz, İndirim kodları e-ticaret alışveriş sitelerinin kendilerinin oluşturmuş olduğu ve dağıttığı kodlardır. İndirim kuponu olarak takipçilerimize bir çok e-ticaret sitesinin yayınladığı indirim kodlarını toplu bir şekilde tek bir siteden ulaşma imkanı sağlamaktayız. Elde edeceğin indirimler 25TL, 50TL gibi sabit fiyatlar olacağı gibi, %25 ve %50 gibi yüzdelik olarak da indirim kazanabilirsiniz.

Web sitemizde ilgili mağazaya girdikten sonra kodu aç butonunu tıkladığında bir pencere açılacak ve indirim kazanmak için ihtiyacın olan kod bir kutucukta gözükecek. Bu kodu kopyaladıktan sonra, mağazaya git diyerek satın almak istediğiniz ürünü veya ürünleri sepete attık dan sonra indirim kodu giriniz kısmına verdiğimiz kodu girerek siparişinize özel olarak indirim tanımlanacaktır. 

Babalar Günü İndirimleri Ne zaman Başlayacak?

Babalar Günü'ne özel indirimler henüz başlamış durumda değil. Haziran'ın ilk haftasından itibaren online alışveriş sitelerinde binlerce üründe Babalar Günü indirimlerini başlayacağını söyleyebiliriz. Babalarınıza mutlu edebileceğiniz Gömlek, Saat, Ayakkabı vs gibi hediyeler alabilir, az öncede bahsettiğimiz gibi indirim kodu fırsatlarından da yararlanarak indirimli alışveriş yapabilirsiniz. Bu özel günde indirimler olduğunda yine önceden haberdar olmanız için paylaşımlarda bulunmaya çalışacağız.