8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Ne Hediye Alınabilir?

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Ne Hediye Alınabilir?

8 Mart Dünya Kadınlar Günü başlangıç olarak 1857 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde tekstil fabrikasında çalışan kadın işçilerin, daha iyi şartlar altında çalışmak için yapılan grev ile başlandığı varsayılır. 1850’li yıllarda tekstilde  çalışan emekçi kadınların düşük ücret, uzun çalışma saatleri ve insanlık dışı çalışma koşullarını protesto etmek için bir araya gelmesi sonucu, grev esnasında çıkan yangın fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçmaması sonucunda çoğu kadın işçi olan 129 can kaybı yaşanmış. Bu olaydan 52 yıl sonra Danimarka’nın Kopenhag kentinde II. Sosyalist Enternasyonal toplantısında Clara Zetkin’in önerisiyle, 1857 yılında başlayan kadın haklarının kazanılması ve kadınların birlikteliği mücadelesinin her yıl ‘’Kadın Günü’’ olarak kutlaması kararı verildi.

1975 yılında Uluslararası Kadınlar Yılı olarak kutlama, yapılan etkinlikler kapsamında Birleşmiş Milletler, 8 Mart’ı ‘’Dünya Kadın Günü’’ olarak kutlanmaya başladı. Bu olaydan iki yıl sonra Birleşmiş Milletler Genel Kurulunca 8 Mart ‘’ Kadın Hakları, Ulusal Barış Günü’’ olarak kabul edildi. Gerekçe olarak da dünya barışının korunması, sosyal gelişim ve temel insan haklarının kullanılması için kadınların eşitlik ve kendilerini geliştirmelerine olanak sağlamaktır. Geçmişten günümüze kadar önemi artırarak farklı anlam ve boyutlara ulaşan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü herkes tarafından kabul edilen ve emekçi kadınların önemi daha da önemli hale getiren bir gündür. Bu kadar önemli bir gün olan Kadınlar Günü onları mutlu etmek ve onların yanında olmak için bir çok firma tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel indirim kuponları ve kampanyalar düzenliyor. Böylece günü kutlamak emekçi kadınlarımızı değerli hissettirmek için birçok prestijli ve şık hediyeleri tüketicilere sunuyor. Özellikle hediye alırken indirim kodu kullanarak uygun ve ekstra avantajlardan yararlanmayı unutmayın. Peki günün anlam ve önemine özel ne tür hediyeler alınabilir?

Kadınlar Günü'ne Özel Hediyeler

PARFÜM

Parfüm bütün herkes tarafından sevilen bir hediye türüdür. Özellikle farklı ve eşsiz kokular kadınların aramak istediği hediye türleridir. Parfüm alırken sağlığınız için sahte olanlardan sakınmalı ve kaliteli bir parfüm almak kadınlar günü  güzel bir bahaneniz olabilir.

AYAKKABI

Kadınların ayakkabı sevdası tartışılmaz, hele birde zarif ve şık bir ayakkabı harika ötesi duygular içinde bırakabilirsiniz. Özellik kadınlar topuklu ayakkabı konusunda sınırsız bir koleksiyonları olmasını ister. Hal böyle olurken hediye olarak ön plana çıkan şık ve zarif bir ayakkabı ürünü düşünebilirsiniz. 

ÇİÇEK

Çiçek sevmeyen kadın yoktur düşüncesindeyim. Rengarenk çiçeklerle kadınların gönüllerine hoş edebilir ve mutluluklarını katlayabilirsiniz. Özellik güzel çiçeklerle birlikte naif vazo seçimleriyle daha güzel hediyeler tercih edebilirsiniz. Kadınlar Günü önemine ithafen evinize veya ofislerinize mutlulukla doldurun. 

KIYAFET

Özellikle Kadınlar Günü’nde Kıyafet satın almak çok iyi bir fırsat olabilir. Çünkü Kadınlar Günü indirimlerinden yararlanma fırsatı oluşmaktadır. Böylece indirim kodu ve kampanyalar ile birlikte  güzel ve şık bir elbise hediye ederek mutluluğu katlayabilirsiniz.

ELEKTRONİK ÜRÜNLER

Bilgisayar, akıllı telefon, akıllı saat ve bunun gibi birçok elektronik ürünler sadece erkeklerin değil aynı zamanda kadınların  da bir tutkusudur. Kadınlar Gününe özel yeni bir telefon, laptop veya başka bir elektronik ürün almak akıllıca olabilir.

8 Mart Kadınlar Gününe özel kaliteli ve uygun bir hediye almak için indirim kupon kodlarından ve kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Karar verdiğiniz birbirinden güzel ürünleri uygun fiyat seçeneklerini yakalayabilirsiniz. Bu yazıyı yazdığım esnada henüz kampanyalar başlamamış olabilir. Sadece bu önemli gün için tavsiye niteliğinde ne tür hediyeler alabilirsiniz ve kampanyalardan fırsatlarını kaçırmamanız için yazıyı yazdım. Sizde sitemizde bulunan indirim kuponlarını dilediğiniz kullanabilir ve uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz. İndirim Kuponu ve kampanyaları takip etmeyi unutmayın! Bir sonraki yazımda görüşmek üzere Hoşça Kalın...