5 Dakikada Pratik Makyaj!

5 Dakikada Pratik Makyaj!

Merhaba sevgili okurlar. Bugün sizlerle günlük rutinimiz haline gelen ve çok vaktimizi alan makyaj aktivitemizden bahsedeceğim. Daha doğrusu bu aktiviteyi nasıl pratik hale getirerek vaktimden tasarruf ettiğimden bahsedeceğim.

Ben koyu kahve saçlı, pembe alt tonlu beyaz tenli bir kadınım. Makyaj yapmadan dışarı çıktığım günler arkadaşlarım hasta olduğumu ve solgun göründüğümü düşündüğü için hafif de olsa makyaj yapmayı sabah rutinim haline getirdim. Bu sayede yüzüm hem fotoğraflarda daha güzel ve pürüzsüz çıkıyor hem de daha canlı ve genç gözüküyorum.

Makyaj çantamda bulundurduğum malzemeler genel olarak uygun fiyatlı ve kullanışlı ürünler. Bahsedeceğim altı ürünü ve bu ürünleri nasıl kullandığımı umarım beğenirsiniz. Hazırsanız yazımıza başlayalım...

1- Makyaj Bazı

Başlık her ne kadar baz olsa da ben özellikle baz olarak satılan bir ürün kullanmıyorum. Makyaj öncesi cildime Neutrogena Hydro Boost Spreyi kullanarak kuru cildime yoğun nem veriyorum. Böylece cildim daha sağlıklı, parlak ve canlı gözüküyor. Ayrıca bu baz aşaması makyajın cildime daha iyi oturmasını ve daha sabit kalmasını sağlıyor. Ama dediğim gibi benim cildim kuru olduğu için bu ürünü kullanıyorum. Eğer sizin cildiniz yağlıysa ya da karma cilt yapısına sahipseniz yağlı ve sivilce yapmayan ürünler tercih etmelisiniz.

11 Kasım İndirimleri

2- İnce Yapılı Fondöten

Yüzümüze uyguladığımız fondöten ya da BB/CC kremler uygulamadan önce cildimizin nemi emmesini bekliyoruz. Cildimiz nemi emdi, şimdi sıra fondöten sürmekte. Benim cildim pembe alt tonlu olduğu için yüzümün bazı bölgeleri (özellikle burun kenarları ve elmacık kemikleri üstü)kızarık duruyor. Bu benim hiç hoşlanmadığım bir durum ve ben fondöten uygulamasından önce bu kızarıklıkları cilt tonumla dengeleyici ürün kullanıyorum.

Eğer sizin de böyle bir probleminiz varsa bu problem için L'Oreal Paris Infaillible Kızarıklık Giderici Makyaj Bazı kullanabilirsiniz. Ürün yeşil renkli ince bir yapıda ve kırmızı bölgelere sürdüğünüzde yeşil ürün kızarıklıkla kontrast yaratarak yüzünüzün diğer bölgeleriyle renk eşitliği sağlıyor.

11 Kasım İndirimleri

Gelelim fondötene. Ben doğal görünüm için ince yapılı fondötenleri tercih ediyorum ve çok çok az kullanıyorum. Bunun için ürünlerin içeriklerine güvendiğim The Body Shop markasının Matte Clay Fondötenini tercih ediyorum. Ürün tamamen vegan, eğer hayvansal ürünlerden oluşmasını istemiyorsanız tam size göre yani. Yapısı bana göre ince ve kalıcı. Ayrıca mat özelliği sayesinde cildimi çok çok aşırı parlak ve yağlı göstermiyor. Üstelik kampanyalı fiyatıyla aşağıdaki ürün görseline tıklayarak satın alabilirsiniz.

11 Kasım İndirimleri

3- Far Paleti

Onlarca far paleti almaktansa bir tane far paleti alayım, her işimi görsün diye düşünenlerdenim ben. Eğer siz de benim gibi düşünüyorsanız bahsedeceğim ürünü mutlaka edinin. İster özel gecelerde, ister günlük makyajınızda hatta ve hatta düğün makyajınızda (evet yanlış okumadınız düğün makyajında gelinin kullandığına şahidim) kullanabileceğiniz uygun fiyatlı far paleti Revolution Fortune Favours The Brave.

11 Kasım İndirimleri

Gözümün uçlarına paletten seçtiğim koyu bir tonu tampon hareketlerle yedirip, fırçayla göz katlanma bölgeme dağıtıyorum. Ardından alttaki boş kısma açık bir tonu uyguluyorum ve bitti! Göz makyajım bu kadar yaklaşık 1 dakikamı alıyor...

4- Rimel

Düz ve seyrek kirpiklere sahip olan benim kirpiklerimi kaşıma kadar çıkarıp hacim veren ve üçüncüsünü satın almak üzere olduğum Maybelline New York Total Temptation rimeli sizler için aşağıya koyuyorum.

11 Kasım İndirimleri

5- Ruj

Benim için makyajın son etabı ve yaklaşık 20 saniyemi alan kısım ruj sürme kısmı. Genellikle toprak tonlu göz makyajı yaptığım için nude tonlu ya da toprak tonlu rujları tercih ediyorum. Bu aralar favorim olan ve yapısını çok beğendiğim ruj The Body Shop Colour Crush Mat Ruj.

11 Kasım İndirimleri

Benim pratik makyajım bu ürünlerden oluşmakta ve toplamda en fazla 5 dakikamı almakta. Ürünleri gönül rahatlığıyla sizlere tavsiye ediyorum çünkü hepsi kullandığım ürünler. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşça kalın. :)