23 Nisan Hediye Önerileri 2021

23 Nisan Hediye Önerileri 2021

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanıdır. Bu tarihteki önemli tarihi gelişmeler ve ve ülkemiz için önemli bir dönüm noktalarında olmadı açısından çok önemli bir tarih olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ve ulusal egemenliğin ilan edildiği bu özel günün çocuklara armağan edilmesinin bir nedeni, Mustafa Kemal Atatürk’ün gelecek nesillerin büyükleri olarak gördüğü çocukların bu özel günün anlam ve önemini her zaman hatırlanmasını ve hafızlardan çıkmamasını sağlamaktır. Hangi zorluklarla ulusal egemenliği ve Meclisin açıldığını anlatmak ve anlamasını sağlamaktır. Ayrıca o dönemde yapılan savaş sonucunda yetim ve öksüz kalan çocukların mutlu olması için hediye edilen bu bayramda doya doya eğlenmelerini istiyordu. 1935 yılından itibaren Kıbrıs tarafından kabul görülmüş ve resmi bayram olarak kabul görmüştür. Yıllar içerisindeki girişimlerle çocuk bayramının uluslararası bir bayram olarak görünmesi için 23 Nisan ulusal Egemenlik  ve Çocuk Bayramı, UNESCO’nun 1979 yılından itibaren Çocuk Yılı olarak ilan etmesinin ardından Türkiye  Radyo ve Televizyon Kurumu’da 23 Nisan  Çocuk Şenliğini geleneksel olarak ülkemizde ve uluslararası düzeyde kutlanmaya başlamıştır. Böylece Atatürk’ün çocuklara hediye ettiği sevinç ve coşku ile kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda her yıl çeşitli ülkelerden gelen yüzlerce çocuğun katıldığı evrensel büyük bir şenlikler halinde kutlanmaktadır. Bir yandan da bu bayrama özel seçilmiş çocuklar bir günlüğüne devlet yönetimini yerine geçerek Türkiye ve Dünya'da neler olması gerektiğini ve olmaması gereken tüm olayları çocuk gözüyle görüp değerlendirmeye alıp, inanılmaz akıllarıyla büyüklerin bile şaşıracak fikirleri ortaya koyuyor. Özenli sözlerle bizlere ders verecek nitelikte dilek ve isteklerini dile getirirken ulu önderimizin armağan ettiği bayramın ne kadar önemli ve özenle seçtiğini bize bir kez daha minnetle hatırlatır hale  getirmektedir. Bu önemli ve tarihi olayın çocuklarımıza armağan edilmesi ve bu büyük günün kutlanması önemli bir olaydır.  Çocuklarımız eğlenmelerini ve hediyeler ile perçinlemek gerekiyor. Her yaş grubuna hitap eden, kız ve erkek çocuklara göre değişkenlik gösteren, çocuklarımızın ilgi alanları dahilinde dizaynları değişen bir çok hediye bulunmaktadır. Bunun için birçok online mağazası 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için indirim kuponu fırsatlarıyla hediyeleri ekstra indirimlerle satın alarak çocukları mutlu edebilirsiniz. Peki önemli günde çocuklar için hangi tür hediye almak gerekir?

Güzel Bir Kıyafet

Kıyafet seçimi her yaş çocuk için uygun hediyelerden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Çocuğun hızlı gelişimi de elbiselerin hemen dolaptan kalkmasına sebep olur. Buna göre giyilecek bir şey almayı düşünüyorsanız biraz büyük almanızı öneririz. Kıyafet seçimi için Koton sitesi üzerinden 23 Nisan Koleksiyonunu keşfederek çocukları mutlu edecek hediyeleri alabilirsiniz. Koton sitesindeki hediye fikirlerinden Atatürk imzalı baskılı tişört, uzun bir elbise, gömlek veya pantolonlara göz atabilirsiniz. Birbirinden şahane ve kalite ürünlerde 12 TL'den başlayan fiyatlarla sizlere sunuyor. Aynı zamanda sitemiz üzerinden Koton mağazamızdaki Koton indirim kodu ile 200 TL ve üzeri alışverişlerde ekstra 25 TL indirimlerle satın almanızda yardımcı oluyor. Koton sayfamıza bakmanızda fayda var.

23 nisan kıyafet

Çocuk Edebiyatı Kitapları

Kitap okumayı seven çocuklar için Türk yazarların, çocuk edebiyatına kazandırdığı efsane eserleri değerlendirebilirsiniz. Çocuğunuz için eğitici, öğretici ve bir o kadar da sürükleyici. İşte, 23 Nisan hediyesi olarak değerlendirebileceğiniz kitaplardan bazılarına bakacak olursak;

  • Dondurmalı Sinema – Oktay Akbal
  • Pullar Savaşı – Ülkü Tamer
  • Hoşça kal küçük – Tarık Dursun K.
  • Bacaksız Kamyon Sürücüsü – Rıfat Ilgaz

Hobi & Oyuncak Ürünleri Alabilirsiniz

Henüz gelişim aşamasında olan bir çocuk için Hobi & Oyuncak ürünleri en çok tercih edilenler arasında. Oyuncaklarla oynarken hem eğlenecek hem de pratik düşünmesi için hem de pratik düşünmesini öğrenerek yeteneklerini zamanla ortaya çıkaracaktır. Bu da çocuklarımız için gelecekte hangi yönde eğilim göstereceğini anlamamızda yardımcı olacaktır. Hobi ve Oyuncaklarda Toyzz Shop sitesine bir göz gezdirmelisiniz. Buradaki en sevilen yepyeni ürünlerden kutu oyunları, puzzlelar, akıllı oyuncaklar ve boyama ürünlerini tercih edebilirsiniz.  Toyzz Shop'da oyuncak kategorilerde yapacağınız alışverişlerde Toyzz Shop indirim kodu bulunuyor. Toyzz Shop sitesinde kullanabileceğiniz Toyzz Shop indirim kodu sayesinde 40 TL'ye varan sepet indirimlerden yararlanarak daha indirimli şekilde satın alabilirsiniz.

Çocuk oyuncak önerisi

Buna benzer sayamadığımız birçok hediye alternatifi bulunmaktadır. Özellikle online mağazalar bu önemli günde çocukların gülüşlerine katkıda bulunmak için birçok alanda indirim kuponu ve kampanyalar sağlamaktadır.  Sizlere indirim sağlayacak fırsatlardan yararlanarak hem ekstra avantajlardan yararlanmış olursunuz hemde çocuğunuzun sevdiği hediyelere daha uygun fiyatlarla kavuşmasına yardımcı oluyor olacaksınız. Hadi 23 Nisan’da bütün çocuklar için güzel bir gün olması için ebeveynler olarak sizde çocuklarınız ile birlikte mutlu bir şekilde kutlayın. 

Bir önceki yazımız olan Seyahat Çıkarken Alınması ve Dikkat Edilmesi Gerekenler! başlıklı makalemize göz atarak seyahat için lazım olan ve seyahatte dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.