2021 Yeni Bilgisayar Ürünleri

2021 Yeni Bilgisayar Ürünleri

Yeni yıl ile birlikte geçtiğimiz yılı pandemi neticesinde bir çok ev kullanıcısı elektronik ürünlere rağbet gösterdi. Özellikle pc parçalarına inanılmaz bir talep oluştu. Bu talebin neticesin de gerek ülkemizdeki döviz artışı gerekse stok sıkıntısından ötürü bir çok kullanıcı bilgisayar toplama konusunda sorunlar yaşadı. Özellikle bu durumda indirim kuponu sitelerinin önemi daha fazla artmış olduğunu görmekteyiz.

Bir diğer önemli etken ise kripto para üretiminde ekran kartı ürünlerinin kullanılması Türkiye bugün açıklanan verilere göre avrupanın en çok kripto para kullanan ülkesi dünyada ise en çok kullanana 4‘üncü ülkesi bu nedenle ekran kartı üreticileri kripto para üreticilerinin bütün ekran kartlarını satın almasından dolayı ev kullanıcıların taleplerinin karşılamakta zorluk çekti.

Bilgisayar bileşenleri 2021 yılında neler bekliyor!

İşlemci kısmından bakacak olursak Türkiye de son yıllarda inanılmaz bir AMD işlemci satın alımı gerçekleşiyor. 2021 yılında da AMD”nin yeni ve geçtiğimiz yıl çıkarttığı işlemcilerin popüler olacağına inanıyoruz.

Ram konusunda ise artık bir çok kullanıcı RGB destekli ram ürünlerini tercih etmekte. Bununla birlikte 4000 mhz ramlerin popüler olacağına ve en az 3400mhz ramlerin satın alınması gerektiğine inanıyoruz.

Depolama kısmında 2021 yılı itibari ile artık hayatımızdan komple sata harddisklerin çıkacağını ve yerine Sata SSD Veya m2 SSD ürünlerinin alacağını düşünüyorum. SSD teknolojisi bilgisayar sektöründe adeta devrim yapmış durumda. Sitemizde bulunan n11 indirim kuponu ile indirimli olarak ürünleri temin edebilirsiniz.

Anakart kısmında 2020 yılının en popüler anakartı olan B450 anakartlar yavaş yavaş yerini b550 kartlar ile değişeceğini düşünüyorum. Ancak b450 yinede popülerliğini 2021 sonuna kadar sürdüreceğine inanıyorum. Kasa ürünlerinde RGB fanlar ve aydınlatmanın artık her yerde olacağını söylememe gerek yok. Ön paneli Mesh kasaların daha fazla olacağını düşünüyoruz.

En can alıcı nokta ve son kısım olan ekran kartı kısmında ise ülkemizde son yıllarda artan oyuncu sektörünün büyük etkisi olacağını  ve kart fiyatlarının eskiye göre artacağını düşünüyorum. Her ne kadar amd6800 serisi nvidia 3000 serisi ekran kartları çıkmış olsa da maliyet açısından bir çok kullanıcının henüz bu bütçeler ile sistem toplama imkanının olduğunu düşünmüyoruz.

Sonuç olarak 2021 yılında bilgisayar elektroniği konusunda sizlerin de faydalanabileceği bir yazı hazırlamaya çalıştık. Detaylı bilgi ve n11, Trendyol indirim kuponu kodlarına ulaşmak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.