1001 Kitap İle Hayatın Sırlarını Keşfediyoruz

1001 Kitap İle Hayatın Sırlarını Keşfediyoruz

İnsanlar yazıyı bulduğundan beri bir şey değişmedi. Gördüklerini ve bildiklerini taşlara, ceylan derilerine,ağaçlara ve defterlere kayıt ettiler. İnsanoğlu da bu bilgilerin üstüne kuşaklar boyu bir şeyler kattı ve bugünkü medeniyetimiz meydana geldi. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve bilginin daha kolay ulaşılabilir olması sanki kitapların önemini azalttığı gibi bir yanılsamaya neden olsa da kitaplar hala biz insanlar için en değerli hazinelerimiz. Kitap okumak insanın belleğini çalıştırması ve yaratıcı fikirler üretmesinde de çok etkili olduğu biliniyor. Bir şiiri veya romanı okuduğumuzda da bizi çektiği hayaller dünyasında farklı pencereler bize sunuyor. İnsanoğlunu ve diğer medeniyetlerin, kültürlerin dünyalarını tanımamıza neden oluyor. Kitapların bize sunduğu şeyler evrenseldir. Küçük Prens’i okuyan bir Fransız, Japon, Çin, Hint, Türk, Alman vb. milletlerin çocukları aynı duyguda buluşurlar. Yine Paule Colhe’nin Simyacı eseri bize aynı heyecanı sunuyor. Victor Hugo’nu Sefiller eseri gibi klasikler bütün dünyada her daim raflardaki yerini koruyor. Dünyayı daha huzurlu ve barış dolu bir yer yapmak istiyorsak kitapların ışığında ilerlemeye devam etmeliyiz.

Kitap okuma alışkanlığı nasıl kazanılır?

Günümüzde insanların ve özellikle çocukların kitap okuma konusunda sıkıntı çektiklerini görüyoruz. Ebeveynlere burada büyük görevler düşüyor. Çocuklara kitap okuma konusunda baskı yapmamalı ve mutlaka onların sevdiği şeylerden başlatmak gerekiyor. Ailece kitap okuma saati yapılmalı. Böylece çocuklarda kitap okuma bilincinin çok daha sağlam oturduğunu görüyoruz. Okuma alışkanlığımız kazandıktan sonra kitap okumak daha keyifli hale gelecek. Bu sayede okunan her bir kitap bizi farklı maceraya farklı hikayelerle peşinden sürükleyecek. Sadece kitap değil elimize geçen her yazı, makale, dergi, gazete gibi türlü içerikleri okuyarak gündeme dair fikir edinebilir veya kelime kütüphanemiz artarak bir konuyu çok daha farklı şekillerde ifade edebilirsiniz. Daha farklı bakış açısı ve düşünme yapınız ortaya çıkar.

D&R 1001 kitap

Ölmeden Önce Okumanız Gereken 1001 Kitap

D&R ve İdefix kitap mağazasında Ölmeden Önce Okumanız Gereken 1001 Kitap köşesi bulunuyor. Kitapların listelendiği bu köşede Türkçe baskılı Sherlock Holmes, Babalar ve Oğullar, Anne Karenina gibi çok değerli yazarlar tarafından yazılan yapıtlar yer almaktadır. Büyük anlam ifade eden 1001 kitap kısmının sayı ifade etmekten daha çok her farklı türde yazıların olması farklı fikir görüşlerini bir araya getirerek tartışmaların konuşularak çoğalmasını amaçlamışlardır. Nitekim bu sayede okunan kitaplar hem elden ele hem de dilden dile yayılarak insanlarda kitap okumak için bir merak uyandırmıştır. Sizlerde kitap okumayı seviyorsanız kaliteli kitaplara göz atabilir, yeni eserler kazanabilirsiniz. Üstelik kitap alışverişlerinizde D&R indirim kodu kullanarak kitaplarınızı çok daha uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Size sunulan D&R kodları sayesinde sadece kitaplarda değil Elektronik, Hediyelik Eşyalar, Hobi & Oyuncak, Kırtasiye, Oyun & Konsol, Müzik, Çok Satanlar, Dergi, Spor & Outdoor, Yayınevleri ve Yazarlar kategorisinde de kullanarak indirimlerden istifade edebilirsiniz. Aynı kategorilerde yine İdefix online mağazasında kupon kodları kullanarak alışverişinizi indirimli şekilde yapabilirsiniz. Kitap okumak kadar güzel bir şey yoktur diyerek bu yazımızın da sonuna gelmiş bulunmaktayız. :) Bol keyifli okumalar dileriz.